قیمت نفت با عرضه بیشتر در بازار کاهش یافت

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷

با انتشار خبر افزایش ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز با انتشار خبر افزایش ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته کاهش یافت و در عین حال نگرانی‌ها در مورد رشد ضعیف تقاضا نیز دوباره جان گرفته است.

هر بشکه نفت برنت با 59 سنت کاهش 71.57 دلار فروخته شد. نفت برنت دیروز به کمترین رقم 3 ماه گذشته رسید.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 48 سنت کاهش 67.60 دلار فروخته شد و چندان با کمترین رقم یک ماه گذشته که دیروز ثبت شد، فاصله ندارد.

قیمت نفت خام پس از کاهش شدید دیروز و اختلال در عرضه نفت ونزوئلا در هفته گذشته، ثابت ماند. این درحالی است که تحلیلگران یک کاهش 3.6 میلیون بشکه‌ای در ذخایر نفت آمریکا برای هفته منتهی به 13 جولای را پیش‌بینی می‌کنند.

با این حال، زمانی که امریکن پترولیوم یک افزایش بیش از 600 هزار بشکه‌ای را دیروز بعدازظهر گزارش داد، شبح مازاد عرضه به سرعت به بازار برگشت.

موسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور گزارش داد از نظر تقاضا، بالا رفتن ریسک‌های تنش‌ میان آمریکا و چین می‌تواند بر چشم‌انداز اقتصادی جهان تاثیر بگذارد.

«علی‌رغم تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا، چشم‌انداز تجاری به شدت مثبت است اما تعدادی عوامل منفی نظیر تقویت دلار، افزایش فشارهای تورمی و کم شدن نقدینگی در حال پدیدار شدن است.»

موسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور نوشت: «با توجه به اینکه بخش‌های حمل و نقل کشتیرانی، جاده‌ای و هوایی، ستون‌های مهمی برای تقاضای جهانی هستند، کند شدن رشد تجاری بر تقاضای فیزیکی نفت تاثیر خواهد گذاشت.»