شرکت کوپریون کیترون نسل جدید تکنولوژی فیدرهای ویبراتوری دقیق خود را معرفی کرد

شرکت کوپریون کیترون از خط K3 سری فیدرهای ویبراتوری خود، که نسل کاملا جدید فیدرهاست و برای جامدات فله ای خشک استفاده می شود در نمایشگاه K2019 دوسلدورف پرده برداری کرد. طراحی نوآورانه فیدرهای جدید شامل یک درایو منحصر به فرد (که در انتظار ثبت اختراع است) و یک سیستم کنترل پنل پیشرفته می باشد. فیدر ویبراتوری جدید K3 در مقایسه با تکنولوژی های ویبراتوری قدیمی، تا 35% دقت بالاتری دارد. نسل جدید فیدرهای ویبراتوری کوپریون کیترون انقلابی در فیدرها به وجود آورده و قادر به فرآوری بهتر مواد، دقت بالاتر در فرآوری و سرعت بالا می باشد. در نتیجه محصول دارای ضایعات پایین تر، خرابی کمتر، کیفیت بالاتر و همچنین پایداری بیشتر خواهد بود.

این مزایا به واسطه استفاده از تکنولوژی جدید در دستگاه حاصل شده است. کلید دستیابی به دقت بالا در این دستگاه، به کارگیری سیستم تخلیه پیوسته و یکنواخت با حداقل ارتعاش می باشد. درایو خط K3 به دلیل طراحی جدید در جاذب های شوک، قادر به انجام چنین کاری است. فیدرهای ویبراتوری تاکنون از جاذب های پلاستیکی یا فلزی استفاده می کردند که اجازه حرکت درایو در جهات مختلف را داده و منجر به یک حرکت چرخشی می شد. اما خط K3 جدید از تکنولوژی پاندولی انعطاف پذیر منحصر به فردی استفاده می کند که حرکت چرخشی را حذف کرده و جذب شوک را به موازات جهت حرکت مطلوب امکانپذیر می کند. این حرکت موازی، جریان یکنواخت مواد را در کل سینی ایجاد می کند.

سیستم الکترونیک و سیستم کنترل پیشرفته فیدر شامل چند سنسور داخلی است که شتاب، جابجایی، جریان و دما را به میزان حداکثر 25000 بار در ثانیه اندازه گیری می کنند. این کنترلر سریع، سیگنال درایو ویبره را نیز تنظیم می کند تا جابجایی سینوسی شکل برای جریان بهینه مواد حفظ شود. به علاوه در مقایسه با تکنولوژی های به کار رفته در سایر فیدرها، ترکیب این درایو منحصر به فرد با سیستم کنترل اسمارت کانکسSmartConnex control system  کوپریون کیترون، مقدار بسیار کمی انرژی مصرف می کند. مصرف برق می تواند برای ظرفیت 6000 کیلوگرم در ساعت فقط 20 وات باشد، بنابراین دستگاهی ایده آل از نظر تولید پایدار و حداقل اتلاف حرارت می باشد.

پکیج دستگاه فیدر به طور کلی شامل قیف فیدر،سینی ارتعاش و درایو ارتعاشی است که بر روی سیستم توزین نصب شده است. این پکیج دارای تکنولوژی توزین که با نام Smart Force Transducer ثبت اختراع شده، دارای دقت بالایی بوده و با سیستم کنترل اسمارت کانکس SmartConnex control system  ترکیب شده است.

قسمت مکانیکی دستگاه از نظر طراحی از نوع ماژولار و از نظر کاربرد چند کاره است و می تواند با تغییر سینی و تنظیم اندازه ها انعطلاف پذیری زیادی را در اختیار کاربر قرار دهد. مکانیزم ویژه ای (قفل سریع آزاد شونده) که روی سینی فیدر تعبیه شده است، اجازه تغییر سریع محصول را می دهد. عدم وجود قطعات فرسایشی مکانیکی باعث کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری می شود و فرآوری آهسته مواد را تضمین می کند. علاوه بر طراحی استاندارد، لاینی به منظور تنظیمات بهداشتی و تمیزکاری آسان دستگاه در نظر گرفته شده، که شامل یک پوشش سیلیکونی بهداشتی است که به درایو دستگاه متصل می شود و آن را برای استفاده مواد غذایی و دارویی مناسب می سازد.

 

ایده آل برای فرآوری کالاهای فله ای

فیدرهای ویبراتوری برای فرآوری آرام طیف گسترده ای از مواد، از جمله مواد شکننده، مواد ساینده، مواد با اشکال ناهمگون و فیبرهای شیشه ای ایده آل هستند. این فیدرها برای استفاده در انتقال دقیق محصولات مواد غذایی به خطوط بسته بندی، انتقال قرص های بدون پوشش به خط پوشش دهی، و همینطور انتقال پلت ها یا مواد آسیاب شده به خطوط اکستروژن پلاستیک (به عنوان مثال در صنایع بازیافت پلاستیک) کاملا مناسبند. فیدرهای ارتعاشی اغلب می توانند جایگزین مناسبی برای فیدرهای پیچیScrew Feeders باشند، زیرا لرزش ملایم فیدر از جمع شدن مواد روی پیچ ها و لوله های پیچ جلوگیری می کند.

سرعت فیدر در فیدرهای ویبراتوری جدید از حداقل سرعت 1 dm3/h (0.035 ft3/h) تا حداکثر 8500 dm3/h (300 ft3/h) متغییر می باشد.